![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiPbJ2dkTDM-ZYVfG2KEQAKeKMCtzVvxRGXHLACxEP3O1F1O0Cal3i9L2WjxwWVwrLxJp3ioxBA0_jCeD12dtHZDgEtlHSr4dhhTsAkeAnJFKMJGa7ihH48YXzVV2HnUBHhMjHrgat7Og/s1600/qjikrwvmjm5028de9eae782.jpg)
Ακούστε πρώτα τι είπε στο Σκάι:
Προσπάθησε προφανώς να διορθώσει τις δηλώσεις του ο Μανώλης Κεφαλογιάννης για τους οδηγούς λεωφορείων και για το ότι τους αποκάλεσε ηλίθιους, όμως άνοιξε … νέ
![Σύνδεσμος](http://www.blogger.com/img/blank.gif)
Σήμερα το πρωί σε τηλεοπτική εκπομπή του ΑΝΤ1 όταν του τέθηκε το θέμα είπε το εξής αμίμητο:
Εγώ δεν είπα ηλίθιους τους εργαζόμενους, εγώ αποκάλεσα ηλίθιους τους δημοσιογράφους που λένε ότι είπα ηλίθιους τους εργαζόμενους.
Έκανε μάλιστα και μάθημα δημοσιογραφικής δεοντολογίας λέγοντας ότι στην Αμερική ο δημοσιογράφος βάζει εντός εισαγωγικών τα λεγόμενα και δεν τα διαστρέφει όπως τον βολεύουν.
Εντός εισαγωγικών λοιπόν, τα λεγόμενα του κ. Κεφαλογιάννη: «Να σαρωθούν οι ανόητοι κανονισμοί λειτουργίας, οι ηλίθιοι κανονισμοί λειτουργίας, που επιτρέπουν σ κάθε ηλίθιο των ΔΕΚΟ να σταματάει το λεωφορείο του στην πλατεία Καραΐσκάκη ή στη λεωφόρο Ακαδημίας για να κάνει το τσιγαράκι του επειδή το επιτρέπει ο κανονισμός και να είναι άνθρωποι 80 χρονών με 40 βαθμούς Κελσίου να παθαίνουν θερμοπληξία».
http://www.tsantiri.gr/
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΕΤΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΚΕΦΘΕΙΤΕ...
- τηρήστε τους κανόνες δεοντολογίας.
- κάντε εποικοδομητική κριτική, με επιχειρήματα.
- δικαιούστε να διαφωνείτε.