![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgUAc830o_ilc5703SyjblKLjPw5xvChWbPTzDVqY-VC1KihwZrVlvURjhMB0oZbwUDO9cfnWCrB8ZLuOot32sFwHjlEHXeYMUsh9AvppxhmTsLjNtKWGAMTxeclhRPPcncWz7APnVO_Wk/s320/Oasa_1.jpg)
ΠΕΡΙ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ .....
ΝΟΜΟΣ 2669/98 ΑΡΘΡΟ 7
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgScfTmmZgrZ7oIk9Ea8358Pxp1CilHLvGGswh1NzrKczMV_DV0v6OXjxEL4JHHLaJS8M56kAUwNjuZPHHaUOromC2KoAKyhsgPQqvoMtMKlDzesmrj92rE2bwgWKQume-bnIe6JxaC4eE/s320/01.jpg)
ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΑ ΟΑΣΑ 2003
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgrp7YrGETyykTUP8W76OKi_OMvvKwo8_-R1LrVFVLh7_Ac8jLM0JtbDgbP4h9_3TVDcpAQ2f1yOv42gVnoWcOZt04o2lINocgO4jrFWsWja6QVvI-HTcDCQcE3ZqmKImJukrdibWjiVBY/s320/02.jpg)
ΠΟΙΟΣ θα μιλούσε σήμερα για συγχώνευση μέσων σταθερής τροχιάς , οδικά μέσα και άλλα τέτοια εάν είχε γίνει ότι όριζε ο νόμος πριν μια δεκαετία ;;;!!!!
Τα υπόλοιπα μέσα που θα είχαν απομείνει σήμερα (λεωφορείο - τρόλεϊ - τραμ ) με ποιο τρόπο θα γινόταν η συγχώνευση τους σήμερα ;;;
Προτού απαντήσετε παρακολουθήστε το παρακάτω video και θα καταλάβετε πάρα πολλά !!!! (παρατηρήστε με ποιο τρόπο κινείται επί του οδοστρώματος - και θα τα καταλάβετε ΟΛΑ . Από το γιατί γεμίσαμε την Αθήνα με ράγες ( μίζες ) μέχρι ότι το τρόλεϊ είναι ολόιδιο με το τραμ !! ) :
Ελπίζω να καταλάβατε τώρα γιατί οι προσεχείς συγχωνεύσεις των εταιρειών του ΟΑΣΑ όπως έχει προαναγγείλει το υπουργείο ή γίνονται επειδή έπρεπε να είχαν γίνει πριν μια δεκαετία ή απλώς ενώνουμε εταιρίες με διαφορετικό τρόπο λειτουργίας των οχημάτων - έτσι για να λέμε ότι κάτι κάναμε .
Και αυτή είναι η γνώμη μου : το υπουργείο υποσχέθηκε στην τρόικα - στα πλαίσια του << καλλικράτη>> ότι θα μείνουν δυο εταιρίες στον οασα - και αυτό θα γίνει ανεξαρτήτως πραγματικότητας , σκοπιμότητας και αποτελέσματος .
ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ !!!!
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΕΤΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΚΕΦΘΕΙΤΕ...
- τηρήστε τους κανόνες δεοντολογίας.
- κάντε εποικοδομητική κριτική, με επιχειρήματα.
- δικαιούστε να διαφωνείτε.