![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhyfZuShhOAuFbFRNpmasq__ZtK_QS9w_vT-B_sCID2JBTQeGspUwWewmiU3obmF4xs9GbMRdxaJinyl_EEewvWpLpvo5ROH8A8fECdbsFQApXI87OiB-dv3QPmqbxv6q0rO8v5DpRpArg/s200/9BA23D27D25A6512F64206FA8CC09400.jpg)
Δυσβάσταχτο είναι για τους εργαζόμενους το αυξημένο εισιτήριο κατά 40% των αστικών συγκοινωνιών, όπως τονίζει σε ανακοίνωσή της η Ένωση Εργαζόμενων Καταναλωτών Ελλάδας.
Σε ανακοίνωσή της υπογραμμίζει ότι «αντί η κυβέρνηση και το αρμόδιο υπουργείο να συμμαζέψει την κακοδιαχείριση και την διαφυγή εσόδων από τα εισιτήρια, επιβάλλει καθημερινό χαράτσι στους καταναλωτές - επιβάτες, ενώ ταυτόχρονα υποβαθμίζει το συγκοινωνιακό έργο και άρα την εξυπηρέτηση των επιβατών, μέσα από την περικοπή δεκάδων λεωφορειακών γραμμών».
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΕΤΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΚΕΦΘΕΙΤΕ...
- τηρήστε τους κανόνες δεοντολογίας.
- κάντε εποικοδομητική κριτική, με επιχειρήματα.
- δικαιούστε να διαφωνείτε.