![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEio1Qej5IvrZwUD9M-wAfR1O19NWhaINIj-am3QC_SdRl2yqOw-JkcHR9PTSrGSiJYyMD2B_pvGa0fDPdRwvYpREsU1gmxkNOSxAqw1HdOselU9a5IQD6yCTIrcx_8Wz7-b9phJTcbsOiQX/s320/03.jpg)
Οι περικοπές αφορούν και τον ίδιο, αφού έχει περιορίσει τα υπουργικά κινητά σε τέσσερα, που έχουν διατεθεί σε ισάριθμους στενούς του συνεργάτες. Να σημειωθεί ότι ο προκάτοχός του στο τέως υπουργείο Μεταφορών (Ευρ. Στυλιανίδης) είχε στη διάθεσή του 83 !!!! και στο ΠΕΧΩΔΕ (Γ. Σουφλιάς) άλλα 24. Σύνολο 107!
Οπως μαθαίνουμε, ο Ρέππας έχει αρχίσει να αποκτά και οικολογικές συνήθειες. Συνεργάτες του τον βρήκαν τις προάλλες στο γραφείο του με ελάχιστα φώτα. «Ρομαντζάρουμε, υπουργέ;», τον ρώτησαν. Για να πάρουν την απάντηση: «Απλώς, οικονομία».
Είδες το ΔΝΤ;
egw exw eidh arxhsh tis perikopes tou fagitoy. Exw pei se olla ta meloi tis oikogeneias moy na arxisoun opws kai egw na trwne ta nuxia tous.
ΑπάντησηΔιαγραφή