![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgh8HvSDWiMQ7hrfLXd7ulnmo9ILKtJvmupMp4d1hRn1f4guYsXDS25CW-9Ms436wcqJ8sM-yPzpmOwL3KHoyq54mzAxE3D55DKQOY3xrz21JvtbFDVvhIBVfR8mtag465NBcH3EwJbomk6/s200/11.jpg)
Γ.ΠΑΝΔΡΕΜΕΝΟΣ Διευθύνων Σύμβουλος ΟΑΣΑ :
...........................................Η κατάσταση του Οργανισμού δεν είναι τόσο φριχτή όσο περιγράφεται. Σύμφωνα με μετρήσεις που έχουν γίνει, το 0,38% των εξόδων λειτουργίας του Οργανισμού, του Ομίλου δηλαδή του ΟΑΣΑ όπου είναι ο ΗΛΠΑΠ, ΗΣΑΠ και ΕΘΕΛ, το 0,38% καλύπτεται από τ’ ανταποδοτικά. Δηλαδή από τις εισπράξεις των εισιτηρίων.
Αν είναι φρικτή η κατάσταση κύριε Πανδρεμένε μπορούμε και εμείς οι απλοί πολίτες να το καταλάβουμε . Θέλετε να πείτε ότι το δημόσιο δεν μας δίνει τα λεφτά που πρέπει να μας δώσει ( μας δίνει ένα μέρος ) και τα άλλα μας τα δανείζει !!!!! Ποιος κοροϊδεύει ΠΟΙΟΝ ;;;;
Αυτή η κατάσταση δεν είναι τωρινή . Όσοι θυμούνται στη δεκαετία του 80 το σύστημα αυτό το ξεκίνησε το ΠΑΣΟΚ το οποίο έκανε κοινωνική πολίτικη εις βάρος των αστικών συγκοινωνιών χωρίς ΠΟΤΕ να αποδίδει τα χαμένα χρήματα . Το μόνο που ήξερε καλά ήταν από ΔΑΝΕΙΑ . Μήπως αυτοί θα τα πλήρωναν άλλωστε. Μόνο να τα έτρωγαν ήξεραν.........
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhVJW8BLXx7aHg0mK8_UclWIoKRGA8pR3yzCPmjpa9wGFUtOKscsHhnB2zERwkX9nyhtUGJodvu5R_pr5TegqwTwRtDRFdj4ntI7e6Q3y3EWfRpZUx9F_uGoV7UHSyOD92sBXXm48x5gLQK/s200/13.jpg)
Επίσης στον πρώτο πίνακα που ανέβασα δείχνει και τον καταμερισμό των χρημάτων στις ΕΦΣΕ . Δεν γνωρίζω με ποια κριτήρια γίνεται αυτός ο καταμερισμός άλλα κάτι δεν μου παει καλά . Σίγουρα κάποιοι αδικούνται . Θα παρατηρήσετε ότι τα στοιχεία που ανέβασα είναι τα περσινά. Μην ανησυχείτε έχω και τα φετινά . Εκεί να δείτε τι έχει γίνει . Η επικεφαλίδα δεν είναι τυχαία . Τα λέμε προσεχώς...................
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΕΤΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΚΕΦΘΕΙΤΕ...
- τηρήστε τους κανόνες δεοντολογίας.
- κάντε εποικοδομητική κριτική, με επιχειρήματα.
- δικαιούστε να διαφωνείτε.